Sportszelet

Amikor valami nagyon finomra vágyunk de a sütőt nincs kedvünk bekapcsolni. 

​Ismerős az az érzés, amikor megmozdul a bennünk élő „sütiszörny”, de a bonyolult receptektől elmegy a kedvünk? Na, ez a sütemény pontosan az ilyen pillanatokra lett kitalálva! 😉

​Ez a fenséges, csokoládémázas kekszes szelet a gyerekkorunk legszebb emlékeit idézi, a kakaó és a rumaroma klasszikus párosa egyszerűen verhetetlen, a roppanós csokiréteg a tetején pedig felteszi az i-re a pontot ❤️😃

​A legjobb benne, hogy mindössze néhány alapanyag kell hozzá, amit szinte biztosan megtalálunk otthon a kamrában, a konyhát pedig garantáltan nem fogjuk romba dönteni vele. Mi imádjuk, mert elronthatatlan!

Hozzávalók:

50 dkg háztartási keksz (darált vagy egész, amit mi darálunk le)

​25 dkg margarin

​2 dl tej

​20 dkg nádcukor

​3 evőkanál cukrozatlan kakaópor

​20 ml rumaroma

Hozzávalók a csokoládémázhoz:

​15 dkg étcsokoládé

​1 evőkanál napraforgóolaj

Elkészítése:

1. Legelső lépésként előkészítjük a kekszet ha egész kekszet vásároltunk, akkor egy aprítógép segítségével finomra daráljuk, majd egy tágas keverőtálba borítjuk. Hozzáadjuk a három evőkanál cukrozatlan kakaóport, és egy kanállal alaposan összeforgatjuk a száraz alapanyagokat.

2. Egy kisebb lábasba kimérjük a tejet, a margarint és a nádcukrot. Alacsony lángon, folyamatos kevergetés mellett addig melegítjük a keveréket, amíg a margarin teljesen felolvad, és a cukorkristályok is maradéktalanul feloldódnak a tejben. Fontos, hogy ne forraljuk fel, csak melegítsük!

​3. Miután a cukros-margarinos tej elkészült, lehúzzuk a tűzről, és hagyjuk langyosra hűlni. Ezután hozzáöntjük a rumaromát, kicsit átkeverjük, majd az egészet ráöntjük a kakaós kekszmorzsára.

4. Kezünkkel vagy egy masszív fakanállal alaposan összedolgozzuk, összegyúrjuk a masszát, hogy a keksz mindenhol szépen beszívja a folyadékot, és egy jól formázható, egynemű tésztát kapjunk.

5. Előkészítünk egy körülbelül fél gáztepsinyi méretű tepsit vagy formát, és kibéleljük sütőpapírral. A kekszes masszát belenyomkodjuk a tepsibe, a tetejét egy kanál hátuljával vagy egy habkártyával egyenletesen elsimítjuk, majd az egészet betesszük a hűtőszekrénybe 1-2 órára, hogy szépen megdermedjen.

6. Miután letelt a pihentetési idő, elkészítjük a mázat. Egy lábasban kevés vizet forralunk, és ráhelyezünk egy hőálló tálat úgy, hogy az ne érjen bele a vízbe. A tálba tördeljük az étcsokoládét, és a vízgőz felett lassan felolvasztjuk. 

7. Amikor a csoki már szép selymes, hozzákeverjük az egy evőkanál napraforgóolajat, ami gyönyörű fényt ad majd a máznak.

8. A hűtőből kivett, megdermedt sütemény tetejére csorgatjuk a meleg csokoládét, és egyenletesen eloszlatjuk rajta. Végül visszatesszük a süteményt a hűtőbe (vagy hűvös helyre), és megvárjuk, amíg a csokoládémáz is teljesen megköt a tetején. Ezután már gyönyörűen szeletelhető.

Megjegyzés:

1. Nem kell bekapcsolni a sütőt, így a nyári melegben is tökéletes választás, ráadásul elronthatatlan.

2. Ha váratlan vendégek érkeznek, vagy gyorsan vágyunk valami édességre, ez a massza percek alatt összeállítható.

3. A kakaó és a rumaroma kombinációja a hagyományos magyar cukrászdák és a gyerekkorunk házibulijainak hangulatát idézi.

4. Ha szeretnénk kicsit feldobni, a masszába keverhetünk darált diót, mandulát, vagy a csokimáz alá kenhetünk egy vékony réteg baracklekvárt is, ami isteni szaftosságot ad neki.

Dinnyés sorbet

Nincs is jobb a forró, tikkasztó nyári napokon, mint egy szelet jéghideg görögdinnye 🍉 ... vagy mégis? 🤔❤️ ​Ha valami igazán különlegesre ...