Amikor valami nagyon finomra vágyunk de a sütőt nincs kedvünk bekapcsolni.
Ismerős az az érzés, amikor megmozdul a bennünk élő „sütiszörny”, de a bonyolult receptektől elmegy a kedvünk? Na, ez a sütemény pontosan az ilyen pillanatokra lett kitalálva! 😉
Ez a fenséges, csokoládémázas kekszes szelet a gyerekkorunk legszebb emlékeit idézi, a kakaó és a rumaroma klasszikus párosa egyszerűen verhetetlen, a roppanós csokiréteg a tetején pedig felteszi az i-re a pontot ❤️😃
A legjobb benne, hogy mindössze néhány alapanyag kell hozzá, amit szinte biztosan megtalálunk otthon a kamrában, a konyhát pedig garantáltan nem fogjuk romba dönteni vele. Mi imádjuk, mert elronthatatlan!
Hozzávalók:
50 dkg háztartási keksz (darált vagy egész, amit mi darálunk le)
25 dkg margarin
2 dl tej
20 dkg nádcukor
3 evőkanál cukrozatlan kakaópor
20 ml rumaroma
Hozzávalók a csokoládémázhoz:
15 dkg étcsokoládé
1 evőkanál napraforgóolaj
Elkészítése:
1. Legelső lépésként előkészítjük a kekszet ha egész kekszet vásároltunk, akkor egy aprítógép segítségével finomra daráljuk, majd egy tágas keverőtálba borítjuk. Hozzáadjuk a három evőkanál cukrozatlan kakaóport, és egy kanállal alaposan összeforgatjuk a száraz alapanyagokat.
2. Egy kisebb lábasba kimérjük a tejet, a margarint és a nádcukrot. Alacsony lángon, folyamatos kevergetés mellett addig melegítjük a keveréket, amíg a margarin teljesen felolvad, és a cukorkristályok is maradéktalanul feloldódnak a tejben. Fontos, hogy ne forraljuk fel, csak melegítsük!
3. Miután a cukros-margarinos tej elkészült, lehúzzuk a tűzről, és hagyjuk langyosra hűlni. Ezután hozzáöntjük a rumaromát, kicsit átkeverjük, majd az egészet ráöntjük a kakaós kekszmorzsára.
4. Kezünkkel vagy egy masszív fakanállal alaposan összedolgozzuk, összegyúrjuk a masszát, hogy a keksz mindenhol szépen beszívja a folyadékot, és egy jól formázható, egynemű tésztát kapjunk.
5. Előkészítünk egy körülbelül fél gáztepsinyi méretű tepsit vagy formát, és kibéleljük sütőpapírral. A kekszes masszát belenyomkodjuk a tepsibe, a tetejét egy kanál hátuljával vagy egy habkártyával egyenletesen elsimítjuk, majd az egészet betesszük a hűtőszekrénybe 1-2 órára, hogy szépen megdermedjen.
6. Miután letelt a pihentetési idő, elkészítjük a mázat. Egy lábasban kevés vizet forralunk, és ráhelyezünk egy hőálló tálat úgy, hogy az ne érjen bele a vízbe. A tálba tördeljük az étcsokoládét, és a vízgőz felett lassan felolvasztjuk.
7. Amikor a csoki már szép selymes, hozzákeverjük az egy evőkanál napraforgóolajat, ami gyönyörű fényt ad majd a máznak.
8. A hűtőből kivett, megdermedt sütemény tetejére csorgatjuk a meleg csokoládét, és egyenletesen eloszlatjuk rajta. Végül visszatesszük a süteményt a hűtőbe (vagy hűvös helyre), és megvárjuk, amíg a csokoládémáz is teljesen megköt a tetején. Ezután már gyönyörűen szeletelhető.
Megjegyzés:
1. Nem kell bekapcsolni a sütőt, így a nyári melegben is tökéletes választás, ráadásul elronthatatlan.
2. Ha váratlan vendégek érkeznek, vagy gyorsan vágyunk valami édességre, ez a massza percek alatt összeállítható.
3. A kakaó és a rumaroma kombinációja a hagyományos magyar cukrászdák és a gyerekkorunk házibulijainak hangulatát idézi.
4. Ha szeretnénk kicsit feldobni, a masszába keverhetünk darált diót, mandulát, vagy a csokimáz alá kenhetünk egy vékony réteg baracklekvárt is, ami isteni szaftosságot ad neki.
