Nincs is jobb a forró, tikkasztó nyári napokon, mint egy szelet jéghideg görögdinnye 🍉 ... vagy mégis? 🤔❤️
Ha valami igazán különlegesre és még üdítőbbre vágyunk, alakítsuk át a kedvenc gyümölcsünket egy hűsítő dinnyés sorbetté 🍉🍉🍉
Hozzávalók (2 személyre):
40 dkg görögdinnye 🍉 (kimagozva, felkockázva)
2 evőkanál cukor
30 ml víz
2 evőkanál frissen facsart citromlé
3-4 mentalevél 🌿
Elkészítése:
1. A görögdinnyéből eltávolítjuk a magokat, a húsát körülbelül 2-3 centis kockákra vágjuk, majd egy tálcára terítve (hogy ne tapadjanak össze) legalább 4 órára a fagyasztóba helyezzük, amíg teljesen meg nem fagynak.
2. Amíg a dinnye fagy, a 30 ml vizet és a 2 evőkanál cukrot egy kis lábasba öntjük. Közepes lángon addig melegítjük, amíg a cukor teljesen fel nem oldódik a vízben. Nem kell forralni, csak legyen tiszta és áttetsző.
3. Ha kész, félretesszük és teljesen kihűtjük (akár a hűtőbe is beletehetjük).
4. A kőkeményre fagyott dinnyekockákat kivesszük a fagyasztóból, és egy erős késes aprítógépbe vagy turmixgépbe öntjük. Rálocsoljuk a hideg cukorszirupot és a 2 evőkanál citromlevet.
5. A géppel addig dolgozzuk a masszát, amíg egybefüggő, selymes és fagyiszerű állagot nem kapunk. A cukorszirup miatt a gép is sokkal könnyebben fogja vinni, és a textúra is krémesebb lesz.
6. A simára turmixolt sorbetet átkanalazzuk egy tálba vagy fagyis dobozba, és még 1 órára visszatesszük a fagyasztóba, hogy tökéletesen formázhatóvá dermedjen. Fagylaltos kanállal poharakba szedjük, és azonnal fogyasztjuk.
7. Tálaláskor dobjunk a tetejére néhány friss mentalevelet, mert a menta és a dinnye párosa egyszerűen verhetetlen kombináció, ami azonnal felpörgeti az ízeket ❤️🌿
Tipp:
Ha igazán le akarjuk nyűgözni a vendégeket (vagy magunkat), tálaljuk a sorbet gombócokat egy kivájt görögdinnye héjban, a tetejét pedig díszítsük egy friss mentalevéllel!
